Na Grobli

NAZWANa Grobli
PROJEKTrozbiórka budynków gospodarczych oraz budowa 2 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie bliźniaczej
STATUSw trakcie opracowania
INWESTORprywatny
LOKALIZACJANiepołomice, Polska
ROK2021
POW. ZABUDOWY BUDYNKU152,0 m²
AUTORJoanna Słowiak

Na Grobli – opis projektu

Projektowana dwuetapowa inwestycja rozpocznie się od rozbiórki istniejących budynków gospodarczych. Nienajlepszy stan oraz rozwiązania konstrukcyjne niespełniające obecnych warunków technicznych i przepisów prawa budowlanego, istniejących budynków przeważyły decyzję o ich rozebraniu.

Główną ideą było zaproponowanie i zaprojektowanie nowej bryły w nawiązaniu do istniejącej zabudowy przy zastosowaniu nowych rozwiązań konstrukcyjnych uzyskując jednocześnie nowoczesną i wygodną przestrzeń mieszkalną przy uwzględnieniu znacznej poprawy bezpieczeństwa i estetyki. Ze względu na chęć wyodrębnienia przez inwestorów czterech oddzielnych mieszkań powstały dwa niepodpiwniczone budynki mieszkalne jednorodzinne z poddaszami użytkowymi, w zabudowie bliźniaczej.

Duże przeszklenia mają powiązać wnętrze budynku z jego otoczeniem, jak również wprowadzić dużą ilość światła dziennego. Elementem dekoracyjnym jest cegła odzyskana z rozbiórki budynków gospodarczych, utrzymująca bryły budynków mieszkalnych w klimacie rustykalnym. Dodatkowo zaprojektowana iluminacja świetlna eksponuje rozwiązania materiałowe, podkreśla detale oraz tworzy nastrój.

Na Grobli po opracowaniu

Na Grobli przed opracowaniem