Pracownia


„Postęp w sztuce, to nie powiększenie obszaru

– to uświadomienie sobie ograniczeń”

Georges Braque

Jesteśmy stosunkowo nowym ale prężnie rozwijającym się biurem ze świeżym podejściem do projektowania przestrzeni oraz architektury służącej jej użytkownikom. 

Mimo, że nasza firma istnieje na rynku od paru lat, pasja do architektury narodziła się dużo wcześniej i to właśnie ona jest prekursorem do tworzenia nietuzinkowych projektów z uszanowaniem upodobań oraz wymagań inwestorów. Naszym doradztwem, wiedzą, umiejętnościami, a także wyobraźnią – chcemy przyczynić się do stworzenia komfortowych i ciekawych przestrzeni zarówno mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. 

Joanna, właściciel Biura Projektowego J2S

Joanna Słowiak, Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

Z zamiłowania i wykształcenia architekt. Decyzję o wybranym zawodzie podjęła jeszcze przed pójściem do szkoły średniej. Do architektury i inwestorów podchodzi z należytą powagą oraz poszanowaniem. Bardzo ważny w procesie projektowym jest dla niej dobry kontakt ze zleceniodawcą. Zaufanie jest podstawą do kreowania przestrzeni, w której na co dzień miałby przebywać i dobrze się czuć jej użytkownik.

Stara się zawsze wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania oraz przedstawić możliwości i rozwiązania alternatywne.  Główną ideą jej projektów jest korelacja bryły budynku z otoczeniem oraz charakterem i osobowością inwestora. Prostym, nowoczesnym bryłom nadaje elegancji ze szczyptą regionalizmu. Uwielbia pracować z takimi materiałami, jak: beton, cegła, drewno, stal i szkło. Często tworzy w stylu industrialnym.

Drugorzędnymi pasjami jest tworzenie obrazów w technice pouringu oraz motoryzacja. Jest to dla niej odskocznia od życia codziennego ale również kolejna inspiracja. Tematem jej pracy magisterskiej było: „Muzeum Motocykli w Krakowie”. Pomysł narodził się wraz z zakupem i przebudową motocykla. W technice pouringu ceni sobie wyjątkowość i niepowtarzalność uzyskanych efektów. Zamiłowanie do motoryzacji zaszczepił w niej ojciec, a następnie partner z którym chętnie spędza wolny czas w warsztacie nad kolejnymi projektami z tematyki motoryzacyjnej. Jednym z nich jest wcześniej wspomniany autorski projekt przebudowy pochodzącego z 1985 r. motocykla BMW K100 RS na cafe racera.