Projekty budowlane


Nowoczesna i funkcjonalna architektura wymaga nieszablonowych rozwiązań. Planując budowę domu czy innego budynku nie trzeba godzić się na półśrodki. Warto jednak zadbać o możliwość stworzenia projektu budowlanego idealnie skrojonego, czy raczej wyrysowanego, na miarę potrzeb. Właśnie takie projekty tworzymy w Biurze Projektowym J2S Joanna Słowiak.

Zadbaj o swój komfort, profesjonalny projekt budowlany

oraz wsparcie na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Działając w myśl zasady, iż Krajobraz tworzy natura, a człowiek tworzy architekturę, w ręce inwestorów oddajemy projekty, w których dbamy o idealną harmonię i możliwie jak najlepsze wpisanie architektury w otoczenie (czy to środowisko naturalne, czy istniejącą już zabudowę miejską). Każdy nasz projekt to precyzyjnie skomponowana praca nadająca odpowiedni kształt wymaganiom oraz oczekiwaniom inwestorów.

Indywidualne projekty budowlane

Jeśli do tej pory nie znalazłeś projektu budowlanego, który odpowiadałby Ci w 100%, być może czas porzucić poszukiwania i zdecydować się na indywidualny projekt stworzony wyłącznie dla Ciebie. Możesz w nim uwzględnić nie tylko swoje wymagania, ale także styl i charakter jakiego oczekujesz.

Z naszej strony oferujemy profesjonalne, dopasowane do potrzeb projekty indywidualne:

 • budynków mieszkalnych jednorodzinnych,
 • budynków wielorodzinnych,
 • budynków usługowych,
 • budynków produkcyjnych,
 • zakładów przemysłowych,
 • budynków gospodarczych,
 • budynków garażowych.

Wszystkie szczegóły projektu są na każdym etapie omawiane i konsultowane, tak, aby dopasować go do oczekiwań oraz wymagań inwestorów. Indywidualne projekty domów czy budynków użytkowych mają nad gotowymi projektami tę niesłabnącą od lat przewagę, iż wiążą się z bardzo specyficznym, osobistym charakterem budynku, jaki projektujemy. Dbałość o detale, funkcjonalne i wygodne rozwiązania, a także własne aranżacje czy innowacje architektoniczne pozwalają nadać ostatecznemu projektowi, a w efekcie powstałemu budynkowi – nie tylko niepowtarzalny wygląd, ale również osobisty charakter.

Formalności

Jeśli tym, co hamuje i opóźnia Twoją decyzję o rozpoczęciu budowy jest obawa przed nadmiarem formalności, wybierając naszą ofertę nie musisz się już martwić.

Gwarantujemy, nie tylko przygotowanie indywidualnego, profesjonalnego projektu budynku, ale także doradztwo oraz pomoc z załatwieniem wszelkich formalności urzędowych, doprowadzających do uzyskania pozwolenia na budowę. Dzięki temu minimalizujesz stres oraz obawy przed wizytą w urzędach. Bezpiecznie przeprowadzimy Cię przez formalne i prawne meandry, przybliżając do marzenia o własnym domu i innych inwestycjach architektonicznych.

Podjęcie decyzji o budowie domu czy też innego obiektu budowlanego to poważna decyzja, która stanowi niemałą inwestycję finansową. Obecnie nie każdy może sobie na nią pozwolić, jednak jeśli należysz do grona osób przymierzających się do podjęcia działań inwestycyjnych w architekturze, warto aby decyzja ta była rozważna i przemyślana oraz omówiona z architektem.

Projekty domów

Wykonanie projektu domu jest zadaniem wyjątkowym i bardzo mocno spersonalizowanym. Podejmując konkretne działania oraz realizując założenia projektowe skupiamy się na inwestorze, jego sposobie życia, potrzebach, poglądach i upodobaniach estetycznych. Tworzenie projektów indywidualnych budynków mieszkalnych wymaga od nas – projektantów pełnego zaangażowania. 

„Tam dom Twój, gdzie serce Twoje

J. Green

Projekty domów są bardziej wymagające i angażujące niż aranżacja neutralnej przestrzeni publicznej. Wszystko to, ze względu na ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na architektach, chcących zaprojektować i stworzyć miejsce bezpieczne, pełne harmonii, a jednocześnie praktyczne oraz odpowiednio zagospodarowane.

Przed przystąpieniem do tworzenia koncepcji budynku mieszkalnego należy zapoznać się z:

 • wytycznymi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub warunkami zabudowy,
 • wielkością oraz ukształtowaniem działki, na której ma on powstać,
 • preferencjami inwestora co do metrażu, liczby, układu pomieszczeń oraz zagospodarowania najbliższego otoczenia budynku, a także wymaganą liczbą kondygnacji czy oczekiwaną estetyką budynku itp.,
 • docelowymi kosztami budowy domu.

Indywidualne projekty budynków mieszkalnych dopasowane są do wszystkich powyższych potrzeb oraz oczekiwań klientów, tak aby po realizacji obiekt odpowiadał w pełni przyszłym użytkownikom, w jak najlepszy sposób przez długie lata. A zarówno jego wnętrze, jak i wygląd zewnętrzny zaprojektowane były w sposób łączący w sobie nowoczesne rozwiązania z ponadczasową elegancją, uniwersalnością.

Styl w jakim tworzymy

Styl w jakim projektujemy nie jest ściśle określony. Osobiście preferujemy minimalistyczne rozwiązania, również z zastosowaniem naturalnych materiałów, także tych dostępnych lokalnie. Staramy się, aby nasze założenia projektowe współgrały z preferencjami inwestorów i odpowiadały przekazywanej nam wizji. Projekty budynków wychodzące spod naszych rąk są starannie zaprojektowane z myślą o:

 • funkcjonalności,
 • wygodzie jego użytkowników,
 • przyszłych kosztach utrzymania budynku,
 • walorach estetycznych,
 • poszanowaniu istniejącej tkanki budowlanej i przyrodniczej oraz otaczającej przestrzeni,
 • ewentualnych późniejszych możliwościach rozbudowy czy przebudowy budynku, np. adaptacji poddasza czy piwnicy.

Naszą misją jest stworzenie przestrzeni spersonalizowanej, tożsamej z jej użytkownikami. Nie upieramy się przy swoich upodobaniach estetycznych i rozwiązaniach materiałowych, ale staramy się wskazać kierunek dążenia do bryły niepowtarzalnej, schludnej i odpowiadającej przede wszystkim oczekiwaniom ze strony inwestora. Jednocześnie służymy naszą wiedzą oraz pomocą na każdym etapie prac, poddając pomysły oraz nowoczesne rozwiązania architektoniczne. A przede wszystkim czuwamy i trzymamy pieczę nad tym, by projekt budowlany spełniał wszystkie niezbędne przepisy.

Nasza współpraca z inwestorami opiera się na zaufaniu i wzajemnej współpracy. Do architektury podchodzimy ambitnie, z pasją i zaangażowaniem wielokierunkowym oraz wieloetapowym, kładąc nacisk na ciągły rozwój zarówno własny jak i architektoniczny.

Nie odkładaj na później budowy wymarzonego domu, przejdź

do zakładki kontakt i napisz, jakiego projektu poszukujesz.